איתן 41
 

המאמר "תגובה על המלחמה" שפרסמתי כאן באתר- כתבתי אותו יומיים לאחר חטיפת שני החיילים, כאשר ברור היה שיוצאים למלחמה.

שלחתי את המאמר במהלך השבוע הראשון למלחמה לכל אתרי התקשורת הממלכתיים, לתנועות פוליטיות, פרסמתי אותו בפורומים ועוד.

במהלך השבוע השני- שלחתי אותו לכל חברי הכנסת היהודים.

במקביל שלחתי אותו לראש הממשלה בתוספת מכתבים אשיים (ראה במדור "להורדת קבצים- 4 מכתבים לראש הממשלה)

 

במאמר "תגובה על המלחמה" כבר במשפט הראשון כתבתי, "בטוח שנפסיד את המלחמה, בגלל חסידים שוטים".

 

אז- עדיין, לא ידעתי שיהיו מחדלים הרבה. מחדל אפילו בהספקת ציוד מלחמתי ומזון לחיילים, עד כדי כך שהוצרכו "לשדוד" מן הבתים ומן המכולות. מחדלים במודיעין, בניהול המלחמה, ההתמהמהות, ההשתהות, ההססנות, הזיגזגים, הפקודות הלא ברורות, ההתנצחות ואי אחדות דעים בצמרת המטכ"ל...

מחדלים בהכנת העורף, המקלטים, הפינויים, ועוד...

 

לא ידעתי כל זאת מראש, אך ידעתי שנפסיד.

 

התקשורת מעמיקה בטענות המחדלים, אך איננה מדגישה כיצד שיטת המלחמה הקיזה את דם חיילינו, שיטה שהרגה בנו, פצעה בנו- לשוא! כביכול זה לא חשוב.

 

ואני אומר, למרות כל המחדלים הנשמעים היום בקול רם- יסכימו איתי הרוב לפחות, כי אילו היינו מנצחים את המלחמה, חרף המחדלים שהיו, פרט למחדל אחד, הרוגי שוא בקרבות- כי אז- איש לא היה מתייחס לטענות הללו. ושוב אני מזכיר, זאת למרות שעדיין המחדלים אשר נשמעים היום בקול רם- היו קיימים.

 

במילים אחרות, אילו היו מצלחים לכבוש מהר (= עד שבועיים) את רצועת הבטחון עד למעבר הליטאני, ומשתקים את ירי הרקטות והקטיושות, ומשמידים את כל הכפרים והישובים ברצועה מחיקה טוטאלית על כל יושביהם לוחמים ואזרחים וכל זה- עם מינימום ניפגעים בצד שלנו-

כי אז, חוסר ההספקת של ציוד מתאים והמזון, ההתנצחות בצמרת המטכ"ל, ומה שהיה ניפגע העורף ביינתיים, והאי מוכנות העורף, הרי שטענות אלו לא היו נחשבות כמעט!

נוסיף לזה, למרות שעדיין היתה מתפוצצת לה פרשיית מניות הרמטכ"ל (שכל אורכה= שיחת טלפון קצרה)... אדרבה! אולי אפילו היו צוחקים על זה וסולחים לרמטכ"ל על הבדיחה הטובה...

 

יתרה מזו, אילו היו מנצחים את המלחמה בתוך שבוע ומשתקים את החיזבללה כנ"ל ולא היו כלל וכלל מחדלים, לא באספקת מזון למילואימניקים ולא מניות ולא בכלום, אבל תמורת מחיר הרוגים ופצועים שהוא עשרת מונים מכפי שאירע במציאות-

כי אז הציבור היה מפיל את הממשלה בתוך חודש אחר המלחמה! הימין לא היה משלים עם מחיר שוא של הרוגים, ביודעו שאפשר היה אחרת מאשר שיטת לחימה דפוקה של הכירוגיה הנודעת לשימצה. ואנשי השמאל... מיותר לומר שהם לא יודעים מה הם רוצים מהחיים של עצמם, מכל שכן, בכל מקרה השמאלנים היו מנצלים את מחיר הדמים למומנטום הכי עקום שיכול להיות... וכל זאת בחוצפה שלא תאמן, חרף הוכחת העובדה בעצם ההתגרות של החיזבאללה, כי בזה כל האדיאלוגיה השמאלנית התנפצה....

 

ראו נא מי הם מועצת החכמים בכל מדיה! איך הם לא מתביישים לפרש ולפרשן, כביכול לא היתה להם אידאלוגיה מעולם בטרם, כי יוכלו לסתור אותם. רוב רובם של חכמי חלם אלו- האחרונים שמבחינה מוסרית יוּתַּר להם להופיע במדיה ולפרשן משהו. כל אדם הגון שהיה בדעתם בטרם, עדיף היה לו להתאבד ולא להופיע כלל במדיה בתור... חה חה חה, עלאק מומחה. מומחים לאידאלוגיות מנופצות לכתחילה ולנהנשימן בהנשמה מלאכותית... הנשמה מלאכותית היחידה כניראה, אשר מוגנת ומשוריינת היטב מפני חוקי ההמתות חסד. שומו שמים! אדיאלוגיות מנופצות לכתחילה ואע"פ כן בנות אלמוות.

 

במלחמה כזו- מספר הרוגים שעולה על 300 חיילים בצד שלנו ח"ו- לא שווה שום ניצחון בעולם! אפילו נצחון חסר מחדלים מקוקשים כאלו הנשמעים היום. וזאת משום שמחדל מספר ההרוגים כבד- הוא שואה בשבילינו, ובצדק הגמור.

 

זה הקול האמיתי שהולך וגובר בציבור, אך התקשורת לא משמיעה אותו. היו מחדלים איומים במלחמה זו. התקשורת לא יכולה להתעלם, וכשאין לתקשורת הממלכתית ברירה- הם משתדלים להביא מרואיינים הכי פחות מתלהמים. אתה רואה בטלויזיה מרואיין מילואימניק שמתלונן מה שמתלונן, אך אופי ההתנהגות וההבעה שלו, אשקרה, כאילו בסך הכל גנבו לו 38 שקל (חדש יש לציין!) וְ- 67 אגורות... אַבְּכִּי על תקשורת שכזו.... אַבְּכִּי עליהום !

זבל של עיתונאים! זבל !!!

 

אותו המרואיין, המלואימניק הדחליל - הוא אחד מ-200 מילואימניקים, שמרוב העצבים שלהם- רוצים לאכול את העיתונאי השמאלני, חי ובלי מלח!

 

חַה חַה חַה ! אל דאגה! אותם לא יראו בטלויזיה ובעתונות . רק כשהם חוזרים הביתה, שומעים אותם בני המשפחה והחברים.

לפעמים מראים אותם בהרף של 4 שניות ו27 מאיות השניה (עאלק, כדי שלא יוכלו לטעון שלא הראו אותם כלל), אך לא ישמיעום חס וחסה. אלא תוך כדי תמונת רקע החיילים המתלוננים, ישמיעו רק את הכתב המקשקש לו דווח על תלונות החיילים, בטון מתון, רגוע, ויתנסח בסגנון של לשון המעטה ככל האפשר, כאילו עניין של מה בכך...

 

נו מה יוצא מכל זה?

או קי! תִּיקַנּוּ את כל המקלטים בצפון. כל מקלט- קירות ברזל פלדה בעובי של מטר וחצי, בעומק של 30 מ' מתחת לאדמה, עם כל הלוקסוס הנידרש. מספיק טוב?

סִידַּרְנוּ את בעיית האספקת הציוד המלחמתי חדיש ביותר, האוכל כיד המלך, והשתיה כדת אין אונס. מספיק טוב?

 

קדימה, יוצאים למלחמה! (החיזבאללה יחליט לנו מתי... אין מה לעשות.... הציוני לא יוזם ולא מוביל)

כובשים עד חצור. מספיק?

תוך שבועיים! מספיק סביר?

אני מבטיח לכם שמספר הרקטות והקטיושיות בפעם הבאה יהיה כפול, מדוייק יותר, ואולי אפילו בטווחים שטרם היו.

וכל כך למה?

במאמר "תגובה על המלחמה" כתבתי שהציונים תמיד ממומחים להשאיר גרורות סרטניות, אשר צריך להתמודד עם זה שוב לאחר כמה שנים.

אלהים אדירים! ואילו גרורות השאירו הפעם ??? לא כדאי לחשוב אפילו...

 

החיזבאללה יתחמש שוב. פטרוניהם, הסורים והאירנים השתכנעו שהחיזבאללה נאמן להם והוכיח את עצמו שהוא לא מבזבז להם את אספקתם לשוא. יש להניח שהפעם יכפילו וישלשו (בלשון המעטה) את האספקה.

 

כל סוגי הכוחות האו"ם... שמא עליהם ניבא דוד המלך עם תחילת הפרק השני בתהלים:

א  לָמָּה, רָגְשׁוּ גוֹיִם;    וּלְאֻמִּים, יֶהְגּוּ-רִיק.
ב  יִתְיַצְּבוּ, מַלְכֵי-אֶרֶץ--    וְרוֹזְנִים נוֹסְדוּ-יָחַד: עַל-יְהוָה,    וְעַל-מְשִׁיחוֹ.
ג  נְנַתְּקָה, אֶת-מוֹסְרוֹתֵימוֹ;    וְנַשְׁלִיכָה מִמֶּנּוּ עֲבֹתֵימוֹ.

 

אכן, כל אלה רק יסבכו את המלחמה הבאה. או לפחות כך ירצו לעשות בערמומיותם.

ומה הקב"ה עונה להם בהמשך?

ד  יוֹשֵׁב בַּשָּׁמַיִם יִשְׂחָק:    אֲדֹנָי, יִלְעַג-לָמוֹ.
ה  אָז יְדַבֵּר אֵלֵימוֹ בְאַפּוֹ;    וּבַחֲרוֹנוֹ יְבַהֲלֵמוֹ.

 

(הערה: כל זה תהליך אשר בסופו של דבר יתקיים בגבול ירדן וישראל במלחמת גוג ומגוג עם קואליצית האומות הנזכרות ביחזקאל תחילת פרק ל"ח- גּוֹג--נְשִׂיא, רֹאשׁ מֶשֶׁךְ וְתֻבָל... פָּרַס כּוּשׁ וּפוּט, אִתָּם... גֹּמֶר, וְכָל-אֲגַפֶּיהָ--בֵּית תּוֹגַרְמָה, יַרְכְּתֵי צָפוֹן וְאֶת-כָּל-אֲגַפָּיו; עַמִּים רַבִּים..."

 כל אלה יכבשו את הגדה המערבית עד ירושלים כנזכר בזכריה פרק י"ד כולו. אך כעין זה, מתחיל להתקיים עכשיו בצפון).

 

כל אלה הכוחות רק יסבכו את העניין במלחמה הבאה. לכן, על כל ועדות החקירה שמציעים, כדאי להקים ועדת חקירה מעכשיו, לְבֵיצָה שעוד לא נולדה אבל ודאי תֵּוָּלֵד. והלא ראש הממשלה שיהיה עד אז, מסכן... יאשימו אותו, במקום את מי שחתם על הבאת אותם כוחות. זאת לא בדיחה... וכי מי תובע להקים ועדת חקירה נגד אהוד ברח, שע"י בריחתו מלבנון- באנו עד הלום?  אהוד ברח... מאן דכר שמיה?

 

כדאי! כדאי מאוד לשמוע להצעה זו, והלא אנחנו חיים בעידן "מתקדם" בשנות עַל-אַפַּיִים, הבז לאמירת "אמרנו לכם".

 

ועדת חקירה בראשותו של אמנון לפקין שחק... חה חה חה...

במאמר תגובה על המלחמה, הזכרתי מי זה בדיוק האמנון הזה... דווקא אותו בוחרים לראש ועדה שכזו? חה חה חה...

בטח! למה לא?

מצאו מישהו שלא יוכל להאשים מה שבעצם היו אמורים להאשים גם אותו ואנשים מסוגו בשעתו... כאשר היה הוא רמטכ"ל.

א"כ, החלטותיו ברורות מראש. וכי מה הוא לא חטא בלבנון בהיותו רמטכ"ל, אשר הרמטכ"ל דן חלוץ כן חטא? כמה חיילים הרוגים ופצועים  היו לנו בלבנון כאשר לפקין היה רמטכ"ל וכמה בתקופת הרמטכ"ל דן חלוץ?... לא כדאי אפילו לחשוב על ההבדל...

לא. זה לא בגלל שבתקופה ההיא, צה"ל שהה תקופה ארוכה יותר בלבנון. יודעים היטב כיצד נהרגו החיילים בזמנו בלבנון מלבד הרוגי טעות אש כוחותינו, או תאונות ולא מאש אוייב.

החיילים נהרגו מאזרחים, אלא מאי? ברגע שאזרחי האוייב מצליחים לפגוע בנו, או אפילו רק מנסים- או אז, נזכרים לכנותם "מחבלים".

זוכרים את הילד מהסרט "שתי אצבעות מצידון"?  איזה ילד חמוּוּוּוּוּוּוּד !!!

"ילד טוב  Jerusalem Post" !

 

לשם מה אם כן ועדה שכזו?

 

אני לא טוען שלא צריך ועדת חקירה. אך הממסד כה נגוע וחשוד... חבל על הזמן.

 

ועדה כמו שרוצים התנועה לאיכות הריסת השלטון? ועדה בראשותו של אהרון ברק??? דווקא מי שישמור על העבודה הזרה הנוראה מכל, קרי: מוסר "טוהר" הנשק?

מי כמו ועדת חקירה בראשותו של אהרון ברק, אשר תשכיל יותר מכל- לזרות חול בעיניים? מי כמו החלטותיו הידועות מראש והסוטות לחלוטין מן העיקר, יכשיר את כשלון המלחמה הבאה, מנה אחת אפיים?

 

והלא ככה זה אצל הציונים כל ראש ממשלה אוכל כרא של עבודה לא גמורה, גרורות סרטניות שהקודמים השאירו לו. והוא לא פראייר! גם הוא דואג להשאיר מתכון דומה לבאים אחריו.

 

כל הגרורות הסרטניות של אבי אבות הרעיון הלא הוא דוד בן גוריון שלא טיהר במלחמת השחרור את השטחים הכבושים מאויבינו, אכל אותה הוא בעצמו מאוחר יותר וגם כל הבאים אחריו, ע"י איתיפאדות למיניהם. בעיקר לוי אשכול במלחמת ששת הימים, סימן הוא שלא הצליחו ללמד את האוייבים לקח בטרם. אחרי מלחמת ששת הימים חשבו שלימדו את אוייבינו לקח, אבל למעשה- גולדה הצטרכה ללמוד את הלקח.

בגין אכל את גרורות הסרטניות שלא טופלו בטרם בלבנון, אבל השאיר את הגרורות הסרטניות הנוראות מכל הלא הם הסעיפים של קמפ דיויד המדברים על אוטונומיה פלסטינית. טוב.... זה היה רק בתאוריה...

אחריו, עוד צעד לא קטן, עשה רה"מ יצחק שמיר במדריד. הוא הצילח להרוויח זמן, אבל.... ימים יגידו.

 

רבין והשמאל קינאו בסרטן הזה שקוראים לו משום מה "שלום". בעיקר הפריעה להם הסיסמה- "רק הלכוד יכול". כנגד זה, בלית ברירה הוא הגדיל עשות. הוא לא השאיר גרורות סרטניות שלא טופלו, אלא ברא גרורות סרטניות- יש מאין. ה"אין" במקרה זה- הלא היא חבורת פושעים רוצחים מלידה שגורשו איכשהו (=חרף התנגדותם של השמאל) מלבנון לתוניס. והרי לך חידוש! עליה חדשה, עלייה של פלסטינים כביכול ע"פ חוק השבות, לארץ ישראל.

טוב... הכרא הזה התפוצץ בסופו של דבר דווקא בפרצופו של אהוד ברח. אלמלא נרצח רבין- הוא היה צריך לחטוף את זה מקל וחומר!

שהרי רבין לא נתן ולא היה מוכן לתת מה שאהוד ברח רצה לתת לפלסטינים. ואם לאהוד ברח אירע כה- מה היה צריך לקרות לרבין- אלמלא היה חי רק עוד כמה חודשים? (אגב, זו הטפשות הגדולה של יגאל אמיר שם רשעים ירקב, יותר מן הרצח עצמו)...

טוב...

ביבי שלא בטובתו השאיר קצת גרורות סרטניות בחברון ע"פ הסכמי וואי.

 

שרון שהבריח את חבורת הפושעים מלבנון לתוניס, הפך עם הזמן את עורו בשטתיות, כשלנגד עיניו "עולם הבא" קרי: ההסטוריה לעתיד מנקודת מבטה של האקדמיה, הרי לא רצה שיזכרו לו מה שרק יהודי המתבייש ביהדותו, חושש מכך. לכן, בכדי להסיר מעליו את הסטיגמה השונאת והאנטישמית מנקודת מבטם של בני המערב, בלית ברירה הפך עורו והשאיר את הגרורות הסרטניות ע"י חידוש שעוד לא נשמע כמוהו. "יציאה חד צדדית", אם כי בפועל, כזאת וכזאת נעשה כל עיקר בטרם, ע"י היציאה החד צדדית של רה"מ אהוד ברח מלבנון.
עד כדי כך עשה שרון, כדי "לטהר" את שמו מן האנטישמיות שֶׁעָיְינָה אותו, היה צריך להתחקות אחר פעולה נוסח גרוש ספרד ויודנראט שהנאצים לא היו מתביישים בה.

 

סוף דבר הגענו הלום ואהוד השני, אוכל קַקַאיִים (טעם ההגייה בהברה שלפני האחרונה ע"פ חוקי הדקדוק!). כרא  מדרום וכרא מצפון! את הדיסה החד צדדית הדרומית שהשאיר לו שרון- הרי קטיושות באשקלון. ואת הדיסה החד צדדית הצפונית- שהשאיר לו אהוד הראשון... בה בשעה שאהוד הראשון- הולך ומתראיין לו בתחנות מדיה זרות.

למה? מה כל כך הבושה להתראיין בתחנה עִוְרית בוא"ו רבתי?

אני אענה בשמו, כי הלא הוא בעצמו ענה על כך. כי בתקופת שלטונו עד שלא הוציא את צה"ל מלבנון- נהרגו הרבה יותר מאשר התקופה שמאז הוציא את צה"ל מלבנון ועד לתחילת המלחמה האחרונה.

כפיים, מחאו כפיים! איפה כפיים, רבותי...?!

 

6 שנים של "שקט"... או אפשר גם בלי מרכאות כפולות...

6 שנים של התבצרות והתחמשות החיזבאללה בשקט ובאין מפריע.

כל כך בשקט- עד שאפילו חטיפה של שלושה חיילים עברה בשקט. פעולה שלא זכתה לשום תגובה.

 

ובעיצומה של מלחמה, אהוד השני מתראיין בתחנות זרות... משתוקק אף הוא לברוא גרורות סרטניות בהרשאה ובהשראת "קדושת" הציונות אלופת הסיסמאות- "ההתכנסות" !

 

איזו ועדת חקירה? על מה יחקרו? את מי יחקרו? מי יחקור?

כולנו נגועים, גם אנחנו האזרחים שלא משמשים בשום זיק של תפקיד פוליטי.

כי אנחנו הרשינו את קיומן של כל הממשלות!

לא נוכל לברוח מהאחריות. ידענו מי הממשלות, מה האג'נדה שלהם, ידענו מי הם האנשים שאנחנו בוחרים, ידענו את המכנה המשותף של כולם, התעלמנו מכך ועדיין אנחנו מתעלמים.

 

הרשינו את קיומן של אידיאלוגיות שאינן השקפה כלל. אינן בקטגוריה של ראויות להתכבד אע"פ שהרצון הוא לחלוק עליהן.

אידיאלוגיות מטורפות, בקושי ראויות לסלחנות, משל יצאו מבית משוגעים. אידאלוגיות ממש חולות נפש.

עינינו הרואות את אחינו ואחיותינו נטבחים בפיגועים בסיקור תקשורתי נירחב ו.... מי זוכר שפעם קראו להם "קורבנות השלום"? ובכל זאת אנשים בחרו במחלות הנפש הללו.

 

אז כשפוליטיקאים יריבים רואים, כי כך העם מתנהג- הם אומרים לעצמם O-K, גם אנחנו נצעק "שלום"! אולי כך באמת נזכה ליותר קולות...

ואנחנו האזרחים נותנים להם את זה... והם הפוליטיקאים מבינים שזה עובד!

 

הנה למשל עכשיו אחרי המלחמה האחרונה, על מה אתם חושבים שיתחרו במצע של הבחירות הבאות?

פשוט... על "השלום" עם ממשלת לבנון.

ואנחנו מרמים את עצמנו. אנחנו יודעים שזה לא יהיה. יהיה משהו מפוברק, נוסח הסכם רבין- ערפאת... וזה שוב יתפוצץ היכן שהוא... מסכן ראש הממשלה שיהיה וממשלתו שתהיה בימים ההם...

פוליטיקטי חכם- כדאי לו מעכשיו להתאמץ להיות באופוזיציה. עד כדי כך- כי לא יהיה כדאי לקנא בממשלה הבאה.

 

שימו לב! הפעם הגרורות הסרטניות שמותירה הממשלה הנוכחית-  לא סתם גרורות... הפעם זה מה שנותר ממלחמה הראשונה שהפסדנו מאז קום המדינה הציונית, וציונית- רוצה לומר לא יהודית! כך לפחות מבחינה אידאלוגית. באשר לרמה הפרסונאלית, אעסוק בזה בהרחבה בחיבור אחר, אך על רגל אחת- אין לדעת היום מי הוא באמת יהודי. זו מלאכה לעתיד לבוא, אשר  רק המשיח יעסוק בזה. בדיוק כפי שהיום לא יודעים מי הוא בדיוק עמלק. וכשמדובר בציונים היינו הך ערב רב- זה יותר מסובך מזהוי עמלק. כי עמלק לפחות הוא עניין לגזע גינטי בעוד שערב רב, כשמו הוא- הרי תערובת מבני מינינו שלא בבני מינינו.

לך תדע מי ומי...!

 

לא בכדי אני אומר דברים אלו. הנה ראו בעצמכם! היום כל אחד תובע ועדת חקירה מסוג מסויים, כי כל סוג אחר- חשוד בעיניו, הן מבחינה מנהלית והן פרסונאלית.

ובכלל, מה יותר מצחיק מן העובדה כי הנתבעים, או החשודים להיות נתבעים בסופו של דבר- הם הם יקבעו מי ישפוט אותם?

 

והצרה היא כאמור, כּוּוּוּוּוּלָּם חשודים.

המחדלים שהיו- אנא לאּ לשכוח! מאז היציאה מלבנון ברשות רה"מ אהוד ברח- חלפו שלוש ממשלות מזוגזגות מבחינת זהוי הפוליטי שלהן, במשך 6 שנים= קדנציה וחצי!

צא וחשב כמה אשמים יש כאן!

הוא שניבאו חז"ל בבריתא בשלהי מסכת סנהדרין "בעקבות המשיח- החוצפה תרבה ואין תוכחה" !

 

זהו מצב שאין עושים שלוש ערים נידחות (משנה בסכת סנהדרין דף ב' עמוד א'), כי אז אתה מרבה כליה בשונאיהם של ישראל, ולא בלשון סגי נהור. שונאים אלו- הם בתוכינו. בתוך הערים הנידחות- הדיחו את ישראל.

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
המוסר המלחמתי כנגד הטרור כפי שהוא קיים היום, חס על חיי האזרחים שבסביבת הטרור ואשר ממנה פועל הטרור. מוסר זה מאלץ את צה"ל לנקוט בשיטת לחימה כירוגית, הגובה מחיילי צה"ל מחיר דמים איום.