איתן 41

מכתבים עם חבר הכנסת מתן וילנאי (עבודה- מימד).

 

למתן וילנאי

שלחתי כבר השבוע את המאמר שלי "התגובה על המחמה" ואני שולח לך אותו עתה שוב (הקובץ של WORD מצורף) בתקווה שזה יגיע אליך, קרי: פקידים/ות מעבירים/ות לך אותו בכלל.

שמעתי את נאומך היום בכנסת וזו תגובתי.

אל תתאמץ להוכיח עד כמה אתה מטורף. מזמן מלחמת אוסלו, שואלים כל השואלים- עד להיכן מגיע הטרוף של אנשים כמותך.

וזו תשובתי:

דווקא במעמד הר סיני, התארגן ערב רב לאנוס את אהרן הכהן לעשות להם עגל זהב.

זה סוף הטרוף שלך. לא תצליח להיות יותר מטורף מזה.

אז..... כבר יודעים את זה. אל תתאמץ כל כך להוכיח עד כמה אתה מטורף, להקריב את בנינו במלחמה, לא למען הגנת ישראל, כי אילו כך היה- היית דואג קודם כל להגן על החיילים עצמם. היית דואג למחוק תחילה את הכפרים כליל תקטר ע"י ח"א. ולא אונס אותם להילחם דווקא בשיטת רולטת נפשות דרך מארבים ומבית לבית. נמצא איפוא? למען מה הם נילחמים? למען מזבח "המוסר" של אדונך המולך.

כמה שהחיזבאללה אירגון מטורף המאבד את עצמו לדעת- אתה מצטיין בטרופך לא פחות, לאבד את חיילינו לדעת. הלא תזכור! הטרור לא חייב אותך להילחם כנגדו בשיטת ה"מוסר" של העבודה זרה שלך. למה אם כן אתה מכריח את הדת הזאת שלך, על החיילים שלנו?

הרי בדרך שלך אתה מזניק את הסטטיסטיקה של סיכויי הפגיעה בחיילינו, עד לשמיים.

אבל כבר הסברת עד כמה אתה מטורף, זה בסדר. "המוסר" שלך הוא העוצמה וחוסנה של מדינת ישראל", כך ניטרפה דעתך על פי הודאתך.

בנאום שלך התבאסת להסביר מה כאן המגבלה במלחמה הזאת.
הצבא ידרוש להגיע לליטאני וזה לא יעזור. יגיע לבירות- גם לא יעזור.
אתה בתוך תוכך יודע כי המגבלה היא לא בכוח. המגבלה היא כן ב"מוסר" שאתה מאמין בה, והוא הוא אשר כובל ומגביל את הכוח.

משל למה הדבר דומה?
צה"ל מבקש לפתור כאן בעיה. הוא רואה שהעסק זז לאט עם חרא של תוצאות. כי הרי עדיין יורים עלינו 150 קטיושות בממוצע ביום. מצד שני, מאחר והוא כבול ב"מוסר" שאנשים כמוך השתיתו את צה"ל, וצה"ל בכל זאת רוצה להתקדם, לכן מה הוא עושה?
אין לו ברירה אלא לדרוש שיתקינו גלגלים יותר גדולים, בתקווה שהרכב ינוע יותר מהר, בעוד שהמהירות לא ממש תלויה בגודל של הגלגלים.

צבא משותק ע"י "מוסר" שכזה- עדיף שלכתחילה לא ילחם בכלל !!!

והלא כנגד הטרור (ואני מדגיש, לא כל מלחמה, אלא כנגד הטרור)- שיטת לחימה ע"י ה"מוסר" שאתה מאמין בה- היא אבודה מראש. לא רק אם נגיע עד בירות, אדרבה, ככל שתרחיק הלאה ואפילו עד הקוטב הצפוני, הרי דווקא הכבילה של תורת "המוסר" שאתה מאמין בה- היא היא המגבלה, והיא היא שתנפח ותחריף עוד יותר את רולטת הנפשות.

מצד שלישי- לא להלחם כלל... (מיותר להמשיך. אני מקוה שבנקודה הזאת לפחות, נישאר לך כמה גרמים של שפיות).

אז עם צבא נקניקיות כזה, לא נותר אלא להיכנע כמו שאתה רוצה. נו.... ולאחר ההסכמים מה יהיה? הרי אתה יודע שזו לא היפוטזה, והלא בטרור עסקינן. יתרה מזו, ההסטוריה הקצרה בעשרים שנה אחרונות, הוכיחה לך ונפצה לך האידיאלוגיה שלך בפרצוף.

אז כמו שאמרתי, הסיפור הזה עוד יחזור אלינו, בעוד כמה שנים, בין אם ממשלת אולמרט היתה מגיבה כמו שהיא מגיבה עכשיו, בין אם לאו. לזה יש כבר הוכחה מעשית. והלא נחטפו כבר 3 חיילים ע"י החיזבאללה, ולא הגיבו כפי שהגיבו הפעם, ובכל זאת, את התוצאות אנחנו חווים עכשיו. חטפו לנו שוב....

למה אתה כל כך מתעקש ב"מוסר" הזה, אשר איננו השקפה כלל? אצלך "מוסר" זה הוא דת! אתה הרי חילוני, אז מה אתה צריך את "המוסר" הזה שלא מצווים עליו, אלא אולי רק ע"י האליל, המולך?
הרי מה שלא יהיה זה עולה לנו בחיי בנינו.
מה מכריח אותך ליישם את "המוסר" הזה על עצמך ולתקוע אותו עמוק עמוק במוחך?

זה בסדר.... במעמד הר סיני, למדנו כבר עד להיכן מגיע הטרוף של ערב רב. אתה לא יכול לחדש כלום!

איתן בר- און.
-------------------------------------

תשובת מתן וילנאי:
 

אמרתי בפרוש ועשיתי זאת עשרות פעמים בימי חיי "כל מקום שצריך לסייע לחייל צה"ל מפעילים את כל האש הנדרשת."
אז מה הבעיה שלך?
מתן
---------------------------------------

למתן וילנאי שלום!
 
תגובה לתגובתך...
 
בבקשה ממך, אל תיתמם! אתה יודע בדיוק למה התכוונתי במכתבי האחרון אליך. אני שמעתי אותך בפרוש בנאומך בכנסת אתמול. סיפרת שאנשים אמרו ואומרים לך, תהרוס, תמחוק את האוייב וכו', אבל המוסר שלנו הוא העוצמה וחוסנה של מדינת ישראל.
 
וכאן אתה כותב לי בתגובתך, אני מצטט:
"אמרתי בפרוש ועשיתי זאת עשרות פעמים בימי חיי, כל מקום שצריך לסייע לחייל צה"ל מפעילים את כל האש הנדרשת."
 
אבל אתה לא ממש מתכוון לזה. למשל את הכפר מרון א- ראס, היה צריך למחוק אותו כליל ע"י מסוקים ומטוסים ואש אלטילריה בטרם יכנסו אליו כח רגלי קרקעי. ולזה התכוונת בנאומך כי "המוסר" שלך אינו מרשה זאת. כניראה שלדעתך, במקרה כזה- לא צריך לסייע לחייל ע"י כל האש הנידרשת, אלא דווקא אחרי שלבים שרק סתום מפגר עושה.
1 מפזרים כרוזים לאזרחים לעזוב.... לא חבל על הדלק של הטיסה, למשימה מיותרת שכזאת?
2 ח"א ואלטילריה מפציצים את הכפר, יאעני מפציצים, עובדה שעד אתמול חיילי גולני מנהלים קרבות קשים מאוד במרון א-ראס. אז מה בדיוק הפציצו שם, לפני כניסת חיילי גולני לשם?
3- את עיקר העבודה מטילים ע"י חיילי גולני לחצות מארבים ומבית לבית, דהיינו שחיל האויר לא טיפלו בכפר כלל בטרם כניסת גולני לכפר. רק אחרי שניקלעו לתופת הרולטה- אז המוסר שלך ניזכר לפעול ולגייס את כל האש כדי לסייע לחיילים שניקלעו לכך. מה אתה חושב שלא ידעתי שזה מה שעשית כל החיים?
 
זאת עבודה זרה, לאלץ את חיילינו להילחם בשיטת הרולטה הזאת. כל יום נהרגים לנו חיילים רק בגלל "המוסר" הזה. אל תטעה לחשוב שמוסר זה הוא חוסנה של מדינת ישראל. נהפוך הוא. מיום ליום, אנשים אומרים שזה פשוט לא משתלם ולכן נישברים. והלא נהרגים חיילים, ההגנה זוחלת, ובשל כך העורף עדיין סופג טילים.
 
מי שסיפר לך שהמלחמה לא תוכרע ע"י חיל אוויר- הוא שקרן בן שקרן! זו עצת אחיתופל!!!
מה שנכון הוא- כי המלחמה לא תוכרע ע"י אותו "מוסר" ארור של העבודה זרה. לזה מתכוונים שחיל אוויר לא יכול להכריע את המלחמה. כי יש יהודים המפחדים מיהדותם.
 
חיל האויר יכל לחסוך לנו את כל החיילים ההרוגים של כוחות הקרקעיים, אילמלא היה לך ולחבריך ולכל ההנהגה הישראלית המדינית והצבאית, מוסר יהודי והיו מבינים שלפי היהדות, מותר וחובה לעשות זאת, והיו מבצעים זאת עם מצפון נקי.
 
בתודה איתן בר און.
--------------------------------------


 תשובת מתן וילנאי:
 

כמה כפרים הרסת בימי חייך?
מה עושים עם ההריסות שיש מנהרות  מתחת?
ממתין לתשובה הגונה
מתן
----------------------------------------

למתן וילנאי שלום!
מספר הפעמים שהרסתי כפרים בימי חיי- אבל הריסה שהיא במלוא מובן המילה, ממש לשטח את הבתים כמו שניתן לעשות ע"י חיל האויר- הוא בדיוק כמספר הפעמים שצה"ל עשה בכל תולדותיו.
דהיינו אפס פעמים !
 
אם קראת לא רק את המכתב האישי שלי אליך, אלא גם את הקובץ המצורף למכתב, בו כתבתי את המאמר "התגובה על המלחמה"- הרי כתבתי שם בפרוש בזו הלשון:

לפי המוסר וההלכה היהודית, מותר וחובה למחוק כליל את כל הכפר מרון א-ראס למשל ע"י חיל אויר, בפרט שמדובר באזרחים תומכים אוהדים, מעריצים את טרוריסטים ואפילו מחנכים לכך. רק במקרה זה, ההרוגים מהצד שלנו- אינם באחריות הממשלה, כי עושים את המקסימום. כך צריך לעשות ממש, לא ע"י זבנג וגמרנו, אלא כָּלִיל תַּקְטָר! שכן ע"י כל דרך אחרת, בטוח שיותר ויותר חיילים וגם אזרחים מהצד שלנו, צפויים לסכנת נפשות. והלא גם אז!!! צריך להשלים זאת ע"י פעולה קרקעית, ועדיין!!! צפויים לסכנת נפשות. אז מה מנסים להיות יותר מידי "צדיקים" כאילו כדי להתחרות עם משה רבינו?   (סוף ציטוט)
 
מבלי להרגיש, שני המשפטים האחרונים בציטטה הזאת, אשר בסופו של לפני האחרון, נקודה, ובסופו של האחרון סימן שאלה- כניראה כיוונתי לשאלתך, דהיינו למינהרות שאתה שואל.
 
ונניח שהייתי פחות חכם ולא מוסיף במאמר שלי את הציטטה הנ"ל- אזי מקסימום, הייתי מודה ששכנעת אותי כי בכל מקרה יש להשלים את הפעולה ע"י כוחות קרקע.
 
אבל בוא נהיה רציניים! אתה יודע שלא כך פני הדברים בשטח. איפה??? הלוואי!!!!
אתה יודע שלוּ כך היו פני הדברים, אילו חיל האויר היה באמת מוחק ומשטֵחַ את הכפרים, לפני שכוחות הקרקע נכנסים- הוא היה חוסך לנו לפחות 90% מן ההרוגים, מכל שכן חיל האויר היה משמיד את כל האמלח"ים שיש בבתים. ואז הבעיה היתה נותרת רק הבונקרים והמנהרות.
 
זהו המוסר שביהדות כאשר לא רק המלחמה נכפית עליך, אלא
סוג מיוחד זה של לחימה, דהיינו, טרור וגרילה- ניכפה עליך.
בדרך זו אתה מעצים את כושר ההרתעה. כי מעתה והלאה, אזרח שיחיה בסביבת טרור ידע שהוא ישא באחריות! אזרח לא יפחד מן האימה שהטרור מטיל על בני עמו. אזרח יפחד מן האימה של מי שנילחם נגד הטרור, מטיל עליו, עד אשר יגיד- אינני חפץ עוד לגור ולחיות בסביבת טרוריסטים. בדיוק כפי שאנשים הגונים משתדלים לא לגור בשכונות פשע, ומי שמתעקש- שישא באחריות (גם זה כתבתי באותו מאמר).
 
אבל פני הדברים בתולדות צה"ל כנגד הטרור- כך הם: מבצעים מה שניקרא "ריכוך", "כתישה". הבתים הרוסים אבל בסך הכל עדיין יכולים לשמש לאוייב כאמצעי מיגון, ועוד יותר גרוע, מותיר קשיים בפני חיילינו וממש נאלצים לחצות אין סוף נקודות רולטת נפשות. ומה שהכי מעצבן- הוא שבתוך הרולטה הזאת חיילינו עדיין צריכים להישמר שמא יש אזרחים בכל בית.
למה?
אם בגלל שאזרחים אלו לא חמושים ולא אשמים, הרי קל וחומר שאנחנו לא אשמים ולא עוד, כי לאזרחים אלו בכל זאת יש אשמה. הם בהשקפת טרור, הם מחנכים לטרור, הם הסכימו שבתיהם יצויידו באמלח"ים למען טרור.
ועוד הם צריכים לזכות לטיפול עדין מבחינתינו, שכן פעולות צה"ל הן כירוגיות בפינצטות, עד כמה שניתן.
 
בינינו... מה הסיכוי שיהרגו לנו חיילים, כאשר בפניהם רק בעיית המנהרות שתחת ההריסות, לעומת כפר שעבר רק כתישה וריכוך?
 
ריכוך.... משל למה הדבר דומה?
לעבודות עפר אשר נידרשים למלא משאית אחת בחול. והנה מה שיטת העבודה? מביאים 200 טרקטורים שיאספו את החול. כל טרקטור מביא כף אחת מלאה חול מן השטח ושופכים את החול. אבל להיכן שופכים את החול? לא לתוך עגלת המשאית, אלא על הארץ בסמוך למשאית.
את העברת החול עצמו מן הערימה אשר על הארץ לתוך עגלת המשאית, ישלימו ע"י קבוצת פועלים, איש איש עם את בידו.
 
בתחילת המאמר שלי "תגובה על המלחמה" גיניתי מה שאמר בוגי יעלון לאחר התקרית של 13 ההרוגים בג'ינין.
 
נידמה לי שהחיילים לא נהרגו שם  כתוצאה מירי מתוך מנהרות שמתחת לבתים. כאשר אתה משאיר בתים שעברו רק ריכוך- עדיין יכולים למלכד דלתות של חדרים, מקרררים, ארונות והדימין אין סופי כדי לתאר את הרולטה הזאת.
 
לסיום אומר ציון טוב, כי  ארגיש כפוי טובה אם לא אומר לך...
אני שמח שאתה עונה למכתבי בכלל. שינית משהו בדעתי ובהערכתי אליך.
 
בתודה איתן בר- און.
----------------------------------------

תשובת מתן וילנאי:

איתן,
קראתי את המייל אלי. זה דורש דיון יותר רציני מהחלפת מיילים
בתודה
מתן

 

 

 

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
המוסר המלחמתי כנגד הטרור כפי שהוא קיים היום, חס על חיי האזרחים שבסביבת הטרור ואשר ממנה פועל הטרור. מוסר זה מאלץ את צה"ל לנקוט בשיטת לחימה כירוגית, הגובה מחיילי צה"ל מחיר דמים איום.